globální oteplování a jeho následky

10. října 2009 v 21:48 |  aktuálně z kabinetu

V Anglii chytili tropickou rybu typickou pro Karibik

Britský hospodský chytil u anglický břehů rybu zvanou almaco jack, která je typická pro teplé vody Karibiku. Experti tvrdí, že to může být známkou globálního oteplování, jehož vlivem se oteplují světové oceány a moře. Tropické ryby si pak vybírají pro svůj život jiná místa a v rámci vlivu mořských proudů pak mohou zavítat i do tak neobvyklých míst, jako je Anglie.
Almaco JackNeil McDonnell (37) se na rybářském výletu dočkal úlovku, ve který nemohl doufat ani v těch nejhezčích snech. Poté, co se mu podařilo ulovit výjimečnou rybu, poslal její fotografie do Národního akvária, kde rybu identifikovali jako Almaco Jacka, který by papírově neměl u Velké Británie co pohledávat.
"Bylo to úžasné. Ta ryba tu v okolí způsobila vzhledem ke své neobvyklosti docela povyk. Je to asi jeden z míla pozitivních dopadů. které má globální oteplování pro nás. Můžeme chytat podobně exotické druhy přímo u našich břehů," smál se McDonnell, který rybu ulovil v Bristolském Kanálu asi osm kilometrů od ostrova Lundy během rybářské vyjížďky se šesti štamgasty ze své hospůdky.
Jakub Kynčl, Novinky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama